Czy mając dużą sale konferencyjną da się zorganizować kilka spotkań tak aby ich uczestnicy mieli pełny komfort i wzajemnie sobie nie przeszkadzali ?
Czy mając sale bankietową można zorganizować jednocześnie kilka imprez tak, aby uczestnicy każdej z nich czuli się wyjątkowo nie depcząc sobie po piętach ?
Takie i podobne pytania zadają sobie właściciele obiektów, dla który wielofunkcyjność przestrzeni stanowi wolumen finansowy i marketingowy ich inwestycji.
Pierwszym bastionem w tej batalii są architekci i projektanci wnętrz, którzy analizując możliwości jakie dają kubatury budynków wskazują na możliwy podział przestrzeni z zachowaniem wszelkich zasad sztuki budowlanej. Co ważne, jest to podział uniwersalny czyli mobilny. Można zamknąć przestrzeń dzieląc ja na mniejsze w pełni funkcjonalne i można ją otworzyć zachowując pełna kubaturę przestrzeni.
Kiedy już mniej więcej wiadomo co i jak ma być podzielone do dalszego etapu przystępują nasi specjaliści, którzy w oparciu o wieloletnie doświadczenie i długą listę zrealizowanych projektów analizują zamysły projektowe pod kątem akustyki, mobilności i materiałów z jakich maja być wykonane ściany wyznaczające nowy podział pomieszczeń. Wskazują na potencjalne zagrożenia techniczne, które mogą obniżyć akustykę lub mogą uniemożliwić uzyskanie oczekiwanej dźwiękochłonności. Jako jedna z niewielu firm na świecie nasz Holednerski partner firma Parthos BV, której jesteśmy głównym przedstawicielem na Polskę, może nasz produkt certyfikować 56 dB poziomem dźwiękochłonności. Jest to cecha poszukiwana przez najbardziej wymagających klientów, dla których komfort akustyczny jest podstawowym czynnikiem wyboru producenta ścian. Oczywiście poziom akustyczny naszych ścian może być zróżnicowany tak aby każdy inwestor znalazł rozwiązania, których poszukuje.
Gdy poziom akustyki ścian jest ustalony, projekt architektoniczny opracowany i zatwierdzony przez naszych inżynierów z Parthos BV czas aby określić kwestie wizualne. W naszej ofercie są ściany operowane manualnie, półautomatycznie i automatycznie. Podział ten określa w jaki sposób ściany są rozkładane i składane przez obsługę obiektu. Bez względu na wybór nasze ściany są w pełni operowalne przez jedna osobę, nie ma na to wpływu nawet duża wysokość (np.: 50 metrów), a co za tym idzie ciężar każdego modułu, z których ściany są zbudowane. Świadczy to o pełnej optymalizacji rozwiązań mobilnych i dokładności wykonania każdego elementu.
Jeśli mamy już z klientem ustaloną kwestie mobilności czas określić materiał, z jakiego wykonane będą okładziny paneli ściennych. Może to być HPL, laminat w szerokiej gamie kolorów i wzorów i tu warto dodać, że nasze możliwości techniczne pozwalają uzyskać wysokość panela 5,6 m bez konieczności łączenia laminatu. Ma to niewątpliwe znaczenie w kwestii wizualnej. Wygląd zamkniętej ściany jest spójny wzorem i kolorem, bardziej estetyczny i miły dla oka. Może to być również okleina naturalna fornir, cienka naklejona warstwa naturalnego materiału najczęściej pochodzenia drzewnego. Rozwiązanie to polecane jest klientom, których obiekt zawiera naturalne elementy wykończenia, i oczekują spójności wnętrza. Może to być również surowa płyta, która może być poddana dalszym wykończeniom np malowaniem lub tapetowaniem. Może to być wreszcie szkło, które zamyka przestrzeń pod katem dźwiękowym zachowując jednocześnie pewna otwartość przestrzeni.
Naszym celem jest budowanie trwałych relacji z klientami poprzez:
Wspólnie stworzymy przestrzeń, która zachwyci zarówno funkcjonalnością, jak i estetyką.